Aké zloženie nosiča je vhodné na leto?

Zodpovedané
20. jún 2024

Dobrý deň,

v jednom z Vašich príspevkov ste spomínali, aby nebolo veľa prímesí v šatkovine (napr. ľan, bambus, tencel).

Koľko % je už veľa?

Mám záujem kúpiť Zumbucca 0+, ktorý obsahuje 15% bambusu a 15% ľanu.

Je to vhodné?

Tento konkrétny nosič sa nedá vyskúšať. Iný sme skúšali a sadol nám. Dá sa iba objednať “mačku vo vreci” a nie som si istá.

Aký je Váš názor na značku Zumbucca?

Málo sa o nej píše, nevidím žiadne odporúčania.

Ďakujem

Dobrý deň,

s prímesami je to zložité. Vstupuje tam do hry veľa faktorov a nielen to, aké percento prímesi, ale aj aká je šatkovina hrubá, akú má väzbu, tkanie. Môžete mať vedľa seba dve šatky s identickým zložením a každá môže byť iná.

Tkanie šatiek ako také je niekedy alchýmia. Keď sme sa púšťali do šitia nosičov, mali sme za sebou roky tkania šatiek, práce s priadzami, vedomosti o väzbách, tkaní, ktoré sme následne zúročili vo výrobe šatkovín pre naše nosiče.

Zumbucca je na trhu už dlhé roky, teraz nedávno sa menila majiteľka. Inak sú to nosiče ako každý íný. Ak ste si ho skúšali a sadol Vám, je to super 🙂.

K tej konkrétnej šatkovine sa Vám nevieme vyjadriť. Museli by sme ju držať v rukách, pozrieť väzbu, tkanie, vedieť pôvod priadzí. Takto je to aj pre nás mačka vo vreci 🙂.

Ak by ste chceli čítať viac skúseností s nosičmi Zumbucca, pridajte sa do rôznych nosiacich skupín na internete. Tam by ste mali nájsť informácie. Ak neviete, ktoré, napíšte nám a pošleme Vám linky.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ♥

Vaše Sestrice