Sú barefoot topánky vhodné aj na mestské chodníky a dlaždice?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

dnes sme synčekovi zaobstarali barefoot topanočky od Protetiky.

Sú celkovo barefoot topánky vhodné aj na mestské chodníky a dlaždice?

Nespôsobujú ploché nôžky?

Alebo mu máme zaobstarať ine topánky na chodník a na trávu ponechať od Protetiky?

Ďakujem

Dobrý deň,

barefoot obuv je vhodná na všetky povrchy.

Informácie, ktoré hľadáte, nájdete aj u nás v rozhovore s fyzioterapeutkou. https://bosacik.sk/blog/clanky/co-je-to-barefoot

Stotožňujem sa s ňou, že dieťatko si trénuje chodidlo na rôznych povrchoch a samotné povrchy v meste nie sú úplne rovné. Výhody barefoot obuvi sú najmä v tom, že rešpektujú tvar chodidla, nebránia nohe v pohybe, tým pádom noha je aktívna na všetkých povrchoch.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322