S akými topánkami máme začať?

Zodpovedané
28. feb 2021

Dobrý deň,

syn má 9 mesiacov, začal sa stavať na nôžky, ale zatiaľ ešte nechodí. Buď je naboso alebo v ponožkách, ale to sa mu na podlahe šmýka. Počula som, že topánky by mal začať nosiť až vtedy, keď začne riadne chodiť.

S akými topánkami máme začať?

Predpokladám, že keď začne chodiť, tak to bude už teplé obdobie.

Ďakujem

Dobrý deň,

nateraz Vám skutočne topánočky netreba. Stačia protišmykové ponožky (my máme dobré skúsenosti so značkou Sterntaler s celosilikónovou protišmykovou šľapou https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler) alebo capačky.

A akými topánočkami začať? Asi univerzálna odpoveď bude len, aby topánočky boli ľahké, rešpektovali tvar chodidla, nikde netlačili a nebránili v pohybe.

Prvé topánočky by nemali mať podpätok ani podporu klenby. Presnú značku, model, veľkosť Vám ale budeme vedieť poradiť až vtedy, keď reálne začne synček chodiť a vy nám pošlete aktuálne rozmery chodidiel.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322