Má dcéra širokú nohu?

Zodpovedané
18. jún 2024

Dobrý deň,

mám ročnú dcéru, ktorá už sama chodí. Nohu má nameranú v predajni 12,2 cm dĺžka a šírka 5,6 cm. Kamarátky mi hovoria, že to sú rozmery širokej nohy.

V predajni mi povedali, že nôžka je normálna a ponúkli mi topánky s vnútornou dĺžkou 5,7 cm.

Má podľa Vás dcérka širokú alebo normálnu nohu?

Stačí jej obuv, ktorá nám bola ponúknutá?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Rozmery nohy Vašej dcéry (12,2 cm dĺžka a 5,6 cm šírka) naznačujú, že má normálne širokú nohu. Je dôležité zvážiť, ako boli rozmery merané – či na boso, v ponožke, obkresľovaním alebo meradlom. Ak bola meraná v ponožke, môžete z nameranej šírky odpočítať približne 2 mm. To by znamenalo, že vnútorná šírka 5,7 cm by mohla byť ideálna.

Pri výbere obuvi je dôležité spoliehať sa na merania a rady odborníkov. Kým rady priateľov môžu byť dobre mienené, nemusia vždy poskytovať presné a relevantné informácie pre špecifické potreby Vašej dcéry. Preto odporúčam konzultovať ešte s ďalším odborníkom alebo predajcom, aby ste zabezpečili optimálny výber.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk