Má byť vnútorná dĺžka topánky väčšia od dĺžky chodidla o 0,5 alebo o 1 cm?

Zodpovedané
3. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom veľkosti topánok pre 8 mesačnú dcérku s dĺžkou nohy 12 cm. Dcérka sa už stavia na nohy. Keď ju držím za ruku, tak si vykračuje.

Viem, že každý výrobca má iné veľkostné tabuľky.

Má byť vnútorná dĺžka väčšia od dĺžky chodidla o 0,5 alebo o 1 cm?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite neodporúčam vodiť dieťatko za ruky.

Odporúčam prečítať si tento článok https://www.facebook.com/fyziomamatt/posts/vode...

Kým samostatne nechodí, tak topánočky ako také nepotrebujete max. ak máte doma chladno alebo je podlaha klzká, tak hrubšie protišmykové ponožky (napr. Sterntaler https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler) prípadne capačky.

Ak dieťatko bude chodiť už úplne samostatne, potom je ten správny čas na nákup prvých topánočiek. Výber záleží od typu nôžky, od dĺžky a šírky chodidla, od výšky priehlavku i od šírky členka.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322