Ktoré sandálky majú mierny sklon a pevnú pätu?

Zodpovedané
19. feb 2024

Dobrý deň,

18-mesačná dcérka má širší nárt a 15,5 cm dlhú nôžku. Mala diastázu, cvičili sme. Doma máme plávajúce podlahy. Fyzioterapeutka poradila typ topánok s miernym sklonom a pevnou pätou.

Akú značku sandálok máme kúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš záujem o výber správnej obuvi pre vašu 18-mesačnú dcérku s ohľadom na jej špecifické potreby je pochopiteľný a chvályhodný. V prípade barefoot sandálok je dôležité si uvedomiť, že filozofia barefoot obuvi kladie dôraz na to, aby obuv čo najmenej zasahovala do prirodzeného tvaru a funkcie nohy. To znamená, že barefoot obuv, vrátane sandálok, nemá žiaden sklon pod pätou a ponúka veľmi flexibilnú a tenkú podrážku pre maximálny kontakt nohy s povrchom.

V prípade, že fyzioterapeutka odporúčala obuv s “miernym sklonom”, tak je možné, že mala na mysli minimálny rozdiel vo výške medzi pätou a špičkou sandálky, čo nie je typické pre barefoot obuv.

Aby som vám vedela odbornejšie poradiť, alebo povedať konrétnu značku a model, potrebovala by som vedieť šírku nohy a rovnako účel na aký chcete obuv používať. Či sa jedná o sandálky na von alebo o papučky, kedže spomínate plávajúce podlahy.

Pre viac info ma môžete kontaktovať, alebo zájsť do šecializovanej predajne, kde Vám nožičky premerajú.

Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk