Je vhodné striedať barefoot a klasiku v prípade, ak sa jedná o rôzne druhy povrchov?

Zodpovedané
15. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom topánok na rôzne druhy povrchov.

Je vhodné striedať barefoot a klasiku v prípade, ak sa jedná o rôzne druhy povrchov?

Napr. v lete sa dieťa na ihrisku, na lúke či v lese parádne vyšantí v barefoot topánkach.

Je však vhodné túto obuv nosiť aj na prechádzky do mesta, kedy dieťa kráča po rozhorúčenom chodníku?

Ďakujem

Dobrý deň,

deti nosiace barefoot zvyčajne iné topánky nechcú, lebo ich tlačia.

Barefoot obuv je vhodná na každý povrch. Aj dieťa, ktoré "ide len po chodníku", tak nejde len po chodníku. Chvíľami odskočí na obrubník, prejde po tráve. Stále tam sú nejaké vnemy, o ktorých my ani netušíme.

Čo sa týka tepla, tak ja osobne nosím barefoot 7 rokov a nikdy som necítila horúci asfalt. Za mňa nie je dôvod na striedanie. Tvar špičky, dobre sediaca a pohodlná topánka má svoje iné benefity. Klasická obuv môže narobiť viac šarapaty ako pomôcť.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322