Existujú capačky pre školákov?

Zodpovedané
30. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kožených capačiek pre deti. Chcela by som ich na doma a keď ideme k dedkovi. Doma chodia deti v ponožkách, ale tie sa tým dosť derú. Dedko má psa, tak po každej návšteve oberám potom doma ponožky od chlpov. Papuče skončia nakoniec vždy vyzuté, s nimi som to už vzdala.

Vyrábajú sa capačky aj pre väčšie deti? Potrebujem veľkosti 37 a 38.

A ak niečo také existuje, majú v tom deti pocit ako v ponožkách? Nepotí sa v nich noha?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

výber záleží od rozmerov nožičky. Všeobecne na väčšie nôžky vyrábajú capačky značky BaBice, ZeaZoo, Dadoos, HaliBeli.

Niektorí výrobcovia Vám na požiadanie vedia podlepiť capačky gumenou podrážkou. Myslím, že pri psíkovi by mohli byť capačky dobrá voľba. Ak capačka sadne dobre (netlačí, má správny tvar špičky), deti v nich majú pocit akoby boli naboso.

Čo sa týka potenia, môžu sa viac potivé deti v nich potiť, no je fajn voliť capačky s perforáciou (teda s dierkami nad priehlavkom), aby nôžka aspoň zhora vetrala.

Veronika

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322