Existuje alternatíva barefoot pre dieťa s dominantným palcom?

Zodpovedané
9. aug 2024

Dobrý deň,

náš synček už 3 týždne chodí. Doma a v záhrade je vždy naboso, ale potrebovali by sme topánočky na von. Kvôli miernej hypotónii a miernej diastáze nám fyzioterapeutka odporučila obuv s pevnou pätou a vložkou s klenbou. Vraj nemôže nosiť barefoot. Keď som sa jej pýtala na konkrétnu značku, tak mi povedala, že okrem Geox iné veľmi nepozná. Lenže mne Geoxy prídu veľmi tvrdé. Pozerala som značku D.D. Step, konkrétne modelový rad 015.

Bola by táto obuv vhodná?

Synček má dĺžku nohy 13,4 cm a šírku cca 5,5 cm. Má dominantný palček.

Je aj iná obuv, ktorú nám viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

značka D.D. Step, konkrétne modelový rad 015 má síce spevnenú pätu, ale môže byť pre nohu Vášho syna príliš široká, najmä ak má užšiu nohu s dominantným palcom. Vzhľadom na jeho potreby súvisiace s miernej hypotóniou a diastázou, by ste mali zvoliť obuv, ktorá poskytuje pevnú oporu a zároveň je ľahká a flexibilná.

Odporúčam Vám skúsiť značky ako Protetika alebo Froddo. Tieto značky ponúkajú modely s pevnou pätou, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporovali zdravý vývoj nohy. Zároveň sú dostatočne ohybné a ľahké pre pohodlné nosenie. Tieto topánky majú tiež vhodnú šírku a tvar pre nohy s dominantným palcom a poskytnú potrebnú stabilitu bez obmedzenia prirodzeného pohybu nohy.

Je dôležité, aby topánky dobre sedeli na nohe Vášho syna a poskytovali dostatočný priestor pre prsty, ochraňovali a podporovali nohu vo všetkých správnych miestach. Ak je možné, skúste topánky pred kúpou vyskúšať, alebo sa poraďte s odborníkom, ktorý Vám môže pomôcť s výberom správnej veľkosti a modelu.

Dúfam, že tieto informácie Vám pomôžu nájsť najlepšie topánky pre syna. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa na mňa obrátiť osobne v predajni v Ružomberku alebo online.

Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk