Aké topánky sú vhodné pre 8 ročného chlapca, ktorý má ploché nohy?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

môj 8 ročný syn má ploché nohy. Má ich veľmi vbočené a nožičky mu idú do x. Na konci dňa ho často bolia. Nosí ortopedické topánky od lekára, ale nevidím zlepšenie. Sú strašne ťažké a mám pocit, ako keby mal na nohe sadru. Zle sa mu behá. Deti sa mu už smejú, že chodí ako tučniak.

Aké topánky by bolo vhodné pre môjho syna?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade odporúčam navštíviť fyzioterapeuta. Pravdepodobne je problém v zlom držaní tela, čo sa dá riešiť pravidelným cvičením.

K tomu po konzultácii s ním odporúčam prejsť na barefoot, kde sa typ obuvi a veľkosť volí podľa rozmerov a typu nôžky tak, aby topánka dokonale na nôžke sedela.

Ak to bude pre vás aktuálne, pokojne nám potom napíšte email a my vám radi s výberom pomôžeme.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322