Aké topánky máme zvoliť na zimu pre začínajúceho chodca?

Zodpovedané
3. sep 2024

Dobrý deň,

8-mesačná dcéra sa stavia na nohy všade, kde sa dá. Predpokladám, že okolo roka možno začne chodiť. To bude cca november - december.

Rozmery:
11,1 cm dĺžka nohy a 4,5 cm šírka nohy.

Aké topánky máme zvoliť na zimu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je skvelé, že Vaša dcéra sa už začína stavať na nohy, ale obuv by som odporúčala kupovať až vtedy, keď začne chodiť samostatne. Do tej doby je dôležité, aby mala nohy voľné a mohla tak prirodzene posilňovať svaly nohy a členku. Rozmery nožičiek by sa mali merať až vtedy, keď je obuv skutočne potrebná, pretože nohy detí rýchlo rastú a ich veľkosť sa môže líšiť v priebehu krátkeho času.

Keď Vaša dcéra začne chodiť a budete potrebovať zimnú obuv, odporúčam hľadať modely, ktoré sú ľahké, majú flexibilnú podrážku a zároveň poskytujú dobrú izoláciu a ochranu pred vlhkom a chladom. V tomto období sú veľmi vhodné topánky s mäkkou podrážkou, ktoré napodobňujú chôdzu naboso, ale zároveň chránia nohy pred zimnými podmienkami.

Do zimy je ešte pomerne dlho a rozmer nohy sa môže meniť, preto Vám odporúčam zmerať nohu znova bližšie k zime, keď už bude Vaša dcéra samostatne chodiť. Do tej doby by mohli byť vhodné protišmykové ponožky alebo capačky, ktoré jej poskytnú ochranu a zároveň umožnia prirodzený pohyb nožičiek.

Keď bude aktuálne vyberať zimnú obuv, neváhajte sa na mňa obrátiť a ja Vám rada poradím s výberom najvhodnejších topánok pre malú chodkyňu.

Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk