Aké topánky a papuče sú vhodné pre dcérku s dĺžkou nohy 13 cm?

Zodpovedané
4. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom topánok a papučiek pre moju dcéru. Dĺžku nôžky ma 13 cm a šírku 5.6 cm

Aké topánky a papuče sú pre dcérku vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko nechodí do MŠ alebo jaslí, papučky Vám netreba. Zbytočne sa nimi obmedzuje práca nožičky, keď sa dieťatko hrá na koberci, pohybuje sa.

Odporúčam voliť radšej capačky - na daný typ nôžky by najlepšie sedeli capačky Liliputi, potrebovali by ste veľkosť L (https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/liliputi) Neuvádzate, či ide o začínajúceho alebo pokročilého chodca.

Ak je to chodec začiatočník, odporučila by som topánočky Bobux Xplorer, z nich by ste potrebovali veľkosť 22 (https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/bobux) Ak je dieťatko už aktívny chodec, môžete siahnuť aj po "klasickejšej" podrážke, ktorá je trošku tuhšia, napríklad model protetika Fergus.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322