Aké prezuvky do školy sú najvhodnejšie pre dieťa, ktoré má ploché nohy?

Zodpovedané
25. júl 2024

Dobrý deň,

pre dieťa hľadám prezuvky do školy. Dĺžka chodidla 23 cm a šírka 21 cm. Nohy má ploché, bacuľatejšie a trpí na kurie oká.

Viete nám poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe poskytnutých rozmerov nohy (dĺžka 23 cm a šírka 21 cm) by sa zdalo, že šírka mohla byť zapísaná nesprávne.

Ak má Vaše dieťa skutočne širšiu nohu, odporúčam zvoliť barefoot obuv, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala dostatok priestoru pre širšie a bacuľatejšie nohy. Značka Beda je dobrou voľbou, keďže ponúka prezuvky s protišmykovou podrážkou, ktoré sú vhodné aj pre vyšší nart a poskytujú dostatočný priestor pre pohodlné nosenie.

Barefoot obuv tiež podporuje prirodzené rozloženie váhy a môže pomôcť zmierniť nepríjemnosti spojené s plochými nohami alebo kurími okami vďaka svojej širokej špičke a nízkemu profilu, ktorý napodobňuje chôdzu naboso. Táto obuv umožňuje nohám pohybovať sa voľnejšie a prirodzenejšie, čo môže prispieť k celkovému komfortu.

Keďže Vášmu dieťaťu boli diagnostikované kurie oká, je dôležité zvoliť obuv, ktorá nebude tlačiť ani obmedzovať nohu v žiadnom bode. To je ďalší benefit barefoot obuvi. Je vhodné zabezpečiť, aby obuv bola správne prispôsobená a poskytovala dostatočnú oporu a ochranu.

Dúfam, že tieto informácie Vám pomôžu pri výbere najvhodnejších prezuviek pre dieťa.

Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk