Aká značka je vhodná na úzku nožičku 3-ročného chlapca s mierne vpadnutými členkami?

Zodpovedané
3. sep 2024

Dobrý deň,

dnes v predajni mi predavačka vravela, že syn má vpadnuté členky, aj keď nie veľmi, že mi odporúča fyzioterapeuta.

Aký je Váš názor na fyzio?

Syn má hrozne úzku celú nôžku, nič mu nesedelo. Nakoniec Nanga papuče, celkom ok. Nastupuje do škôlky, bude mať 3 roky. Predtým mal klasické topánky, ale mal aj barefoot Protetika.

Aká značka je vhodná na takú úzku nožičku s mierne vpadnutými členkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre Vášho syna s úzkou nohou a mierne vpadnutými členkami by bolo vhodné zvoliť obuv, ktorá kombinuje podporu s pohodlím a prispôsobivosťou pre úzku nohu.

S fyzioterapeutom sa určite poraďte, pretože pravidelné cvičenia môžu pomôcť posilniť členky a podporiť správny vývoj nohy.

Ak hľadáte vhodné topánky, ideálne by boli tie, ktoré sú označené ako barefoot s jemne spevnenou pätou pre dodatočnú podporu. Ak mi pošlete presné rozmery nohy Vášho syna, rada by som Vám poradila konkrétne modely, ktoré by mohli vyhovovať.

Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk