2,5-ročná dcérka má prsty na nohách naskladané blízko seba. Prospieva jej barefoot obuv?

Zodpovedané
20. nov 2023

Dobrý deň,

všimli sme si, že 2,5-ročná dcérka má prsty na nohách naskladané blízko seba. Má aj miesta na boku prstov so suchou kožou. Je to v mieste, kde sa jej derie koža medzi prstami. Nosí pritom barefoot obuv väčšinou D.D.Step. A doma len naboso.

Čím to je?

Niekedy chodí aj po špičkách. Písala som našej lekárke a tá povedala, že keď to nerobí nonstop, zatiaľ to riešiť nebude. Prikladám aj foto ako to vyzerá (foto je zo spánku, keď má chodidlo uvoľnené).

Ďakujem

Dobrý deň,

často je to len genetika. Pri meraní jej trošku roztiahnite pršteky a voľte dostatočne širokú obuv (cca 2 mm na šírku minimum treba pridať) a malo by to byť v poriadku.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322