Vajíčko pre novorodenca

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom polohovateľného vajíčka s isofixom (plánujem kúpiť základňu) pre novorodenca. Kočík mám cybex e-priam a netuším, aké vajíčko k nemu kúpiť. Neskôr aj autosedačku. Cena nerozhoduje. Auto BMW x 5, s dieťatkom budem veľmi veľa na cestách.

Aké vajíčko odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri výbere vajíčka môžete vyberať medzi viacerými kvalitnými značkami, aj priamo značka Cybex ponúka niekoľko možností.

Cybex Aton S2 i-size - kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šimých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Cybex Aton M - kvalitné vajíčko s mäkkou, pohodlnou vložkou. Je to jedno z najväčších vajíčok dostupných na trhu, bezpečné a pohodlné. Ako jedno z mála je certifikované aj pre leteckú prepravu. V aute sa dá upevniť pomocou isofixovej základne Cybex Base M alebo bezpečnostným pásom auta.

Cybex Cloud Z i-size - veľké, bezpečné vajíčko, ktoré je možné mimo auta (napr. na konštrukcii kočíka) polohovať takmer do ľahu. Pri použití isofixovej základne Cybex Base Z získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť.

Výberom ktoréhokoľvek z vyššie uvedených vajíčok neurobíte krok vedľa.

Ak hľadáte vajíčko polohovateľné priamo v aute, výbornou voľbou je Nuna Arra Next . Je to bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Spolu s autosedačkou Nuna Todl Next tvorí jeden z najlepších modulárnych systémov.

Na výber pokračovacej autosedačky ešte máte dostatok času, vyberať by sa mala podľa aktuálnych mier dieťatka.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek