Vajíčko Maxi Cosi Rock alebo Cybex Aton S2 i size

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

rozhodujem sa medzi týmito dvomi vajíčkami a potrebovala by som poradiť, ktoré z nich je lepšie?
Ktoré odporúčate?

Ďakujem.

Dobrý deň,

volila by som Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom. Vajíčko je aj dostatočne veľké, vydrží cca do 86cm výšky dieťaťa.

Maxi-Cosi Rock má výškový limit 75cm, čo je pomerne málo. Môže sa stať, že dieťatku už bude vajíčko malé, no ešte nebude pripravené na prechod do pokračovacej sedačky. Pásy majú len jednu polohu, takže ich nie je možné dobre prispôsobiť výške dieťaťa, mínusom je aj slabá vložka. Vajíčko sa dá upevniť bezpečnostným pásom auta alebo prostredníctvom isofixovej základne Maxi-Cosi BabyFix alebo Maxi-cosi 3WayFix.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek