Vajíčko Britax Romer Baby Safe 3

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, či je dobrá voľba vajíčko Britax Romer Baby Safe 3 pre auto Peugeot 508 Combi, r. 2017.
Je dostatočne bezpečné? Odporúčate dokúpiť aj základňu?
Príp. iné vajíčka?

Ďakujem

Dobrý deň,

Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size je kvalitné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení.
Vajíčko je bezpečné, v testoch bezpečnosti získalo hodnotenie 1,6 (test ADAC).

Samozrejme nájdete na trhu aj ďalšie vajÍčka, závisí od požiadaviek, ktoré na vajíčko máte:

  • Klippan Dinofix- kvalitné, bezpečné vajíčko, ktoré vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac - závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

  • Cybex Aton S2 i-size - kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

  • Nuna Arra Next - je to bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Spolu s autosedačkou Nuna Todl Next tvorí jeden z najlepších modulárnych systémov.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek