Vajíčka pre malých novorodencov -dvojičky

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

prosím, viete mi poradiť, ktoré vajíčko je najvhodnejšie pre malinkých novorodencov - dvojičky s dobrou novorodeneckou vložkou? Preferujem značku Cybex, príp. MaxiCosi.

Ďakujem veľmi pekne

Dobrý deň,

pre predčasniatka, malé detičky, dvojičky je najlepšie vajíčko Klippan Dinofix. Vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. Ak ho v aute upevníte bez základne, bezpečnostný pás auta neprechádza ponad nôžky dieťaťa, ako je to v prípade iných vajíčok, a teda dieťatko nie je týmto spôsobom obmedzené v pohybe.
V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajíčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú práve variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby a tak sa prispôsobia aj naozaj drobným detičkám.

V prípade iných značiek odporúčam Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek