Sedačka pre 3 ročného chudého chlapca

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s výberom autosedačky pre staršieho syna (3 roky, 97 cm a 13 kg) .
Od jedného roka sa vozí v sedačke Nuna Prym, sme s ňou spokojní, tú však dostane mladší syn, keď už bude dostatočne dlho sedieť sám.

Nevieme sa rozhodnúť, či kúpiť čisto protismernú Klippan Century/Triofix (pripadne niečo iné) lebo ísť do obojsmernej ako je Nuna. Starší bude zrejme takýto dlhý a štíhly, mladší dlhší a silnejší.

Ani jeden nemajú problém s protismerom, obávame sa, že keď otočíme staršieho (čo nechceme ale človek nikdy nevie), bude to vyžadovať aj mladší.

Auto VW Touran, rovné sedadlá, isofix.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že syn akceptuje jazdu v protismere a nemá s ňou problém, volila by som určite autosedačku s dlhšou možnosťou jazdy v protismere. Ak by ste zvolili obojsmernú autosedačku, protismer aj 5 bodové pútanie by bolo možné len do 18kg (cca 105cm).

V tom prípade odporúčam Klippan Century: Nosnosť do 25kg, vydrží do výšky cca 130-135cm. Je to protismerná autosedačka, ktorá sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. Poskytne viac miesta na nohy, je polohovateľná, zárukou bezpečnosti je úspešný Plus Test (extrémne náročný test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek