Rozdiel medzi autosedačkami Britax 15-36kg

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

môžem Vás poprosiť o vysvetlenie/porovnanie Britax Kidfix III M, Kidfix III S a Kidfix i-size? Syn má 4r, 106cm, 16,5kg a používame Britax Trifix. Neviem sa rozhodnúť, ktorú z nich vybrať, aby spĺňala bezpečnostné kritériá a bola pohodlná (polohovacia)?
Ešte som zvažovala najnovší Cybex, ale ten nemá ochranu bruška.

Ďakujem veľmi pekne

Dobrý deň,

Britax Römer Kidfix III M neobsahuje na rozdiel od Britax Römer Kidfix III S XP-PAD pre ochranu krku a chrbtice.

Britax Römer Kidfix i-Size je novšia autosedačka s certifikáciou podľa najnovšej normy i-Size.

Vyššie uvedené autosedačky sú však vcelku široké a pred kúpou by bolo vhodné vyskúšať ich aj so synom, ako sa mu v nich bude sedieť.
Polohovanie je len minimálne.

Ak hľadáte autosedačku, ktorá obsahuje "secure guard" (stredové vedenie dolného pásu), odporúčam aj Axkid Bigkid 2. Je to bezpečná, polohovateľná autosedačka s dlhou chrbtovou opierkou. Reálne vydrží až do výšky 160cm.

Autosedačky kat. 15-36, ktoré nemajú stredové vedenie pásu, sú konštrukčne zhotovené s tzv."područkami" po bokoch, ako má napr. značka Cybex. Ich funkcia je rovnaká.
Obzvlášť pri chlapcoch je potrebné zvážiť kúpu autosedačky so "secure guard". Vo vyššom veku im tento úchyt môže prekážať.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek