Potrebuje 6 ročná dcéra ešte autosedačku?

Zodpovedané
9. sep 2021

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 6 ročné dievča s výškou 134 cm a váhou 34 kg.

Akú autosedačku odporúčaš?

Potrebuje ešte vôbec autosedačku, alebo stačí podsedák?

Na dlhé cesty nechodíme, ide len o vozenie do školy.

Ďakujem

Dobrý deň,

z hľadiska bezpečnosti je určite bezpečnejšia autosedačka bez ohľadu na to, či chodíte na dlhšie alebo kratšie trasy.

Pokiaľ sa rozhodnete pre podsedák, tak by som odporučila autosedačky, pri ktorých je možné odstrániť chrbtovú opierku a následne z autosedačky vznikne podsedák:

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 R

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 R je nemecká sofistikovaná detská sedačka 2v1. Je maximálne flexibilná a pohodlná pre malé aj väčšie detičky. Operadlo je v tvare V. Následne rastie spolu s dieťaťom a zabezpečuje dostatok priestoru.

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 S

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 S je vhodná pre deti od cca 3,5 roka do 12 rokov.

Autosedačka Joie i-Traver Signature

Autosedačka Joie i-Traver Signature ochráni dieťa od cca 4 rokov, teda pre deti od 100 do 150 cm. Je pohodlná a bezpečná.

Skvelou a bezpečnejšou voľbou sú napríklad i autosedačky:

Autosedačka Britax Römer Kidfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix M i-Size je vhodná re deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere autosedačky a nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.