Poradíte mi autosedačku pre 20 mesačné dieťa s váhou 15 kg a výškou 92 cm?

Zodpovedané
1. mar 2020

Dobrý deň,

hľadáme sedačku pre 20 mesačne dieťa s váhou 15 kg a výškou 92 cm. Momentálne máme autosedačku do 18 kg, ale začína mu byť malá.

Akú autosedačku nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem, v ktorom aspekte začína byť malá ale 92 cm dieťaťu autosedačka do 18 kg nemôže byť malá.

Z tejto autosedačky môže do určitej miery aj trčať hlava (až kým je krytá úroveň vrchného okraja uší) pokiaľ pásy autosedačky sú vedené správne a v správnej výške.

Ak už však trváte na výmene, určite pre takéto dieťa treba voliť kategóriu 9 - 36 kg. Hoci váhu na kategóriu 15 - 36 kg má, nemá potrebnú výšku ani vek (aby si pás nedávalo dole a pekne sedelo, keďže autosedačky v tejto kategórii už pútajú dieťa len pásom auta).

Škoda, že neuvádzate, či máte Isofix a Top Tether (viac si prečítate tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/). Ak máte aj Isofix aj Top Tether, pozrite autosedačky Britax-Römer Advansafix IV R (5 bodový pás do 18 kg) alebo Joie Bold (5 bodový pás do 25 kg). Ak Top Tether nemáte, odporúčam autosedačku Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT (5 bodový pás do 18 kg).

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute