Poradíte mi autosedačku Cybex od 9 - 36 kg pre ročnú dcérku?

Zodpovedané
27. feb 2020

Dobrý deň,

mám ročnú dcérku, ktorá váži 9 kg. Chcem jej kúpiť autosedačku Cybex. Čítala som veľa recenzií a myslím si, že sa o prvé miesto bije so značkou Römer.

Autosedačku plánujeme využívať až do času, keď ju dcéra už nebude potrebovať.

3,5 ročnému synovi sme minulý rok kúpili Cybex Pallas S-FIX 2019. Rozhodli sme sa pre ňu aj preto, lebo má naklápateľnú opierku hlavy a vraj je to počas spánku bezpečnejšie. O to bola drahšia, avšak podľa mňa zbytočne. Hlavička mu často padá dopredu a on sám ju podvedome nechce zakloniť.

Oplatí sa kupovať obdobnú autosedačku s touto vychytávkou aj dcére?

Viem pre ňu kúpiť lacnejší variant a využiť pultík zo synovej sedačky.

Aký je Váš názor na to?

Dcéra je ešte vo vajíčku a synovi pultík čoskoro zložíme.

Mojou podmienkou je Isofix, LSP a cenový strop 250 eur. V rodine máme combi a nie van.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ročné dieťatko by som nedávala do autosedačky 9 - 36 kg a ani do pultíkovej autosedačky. Ročné dieťatko naozaj ešte kvôli bezpečnosti patrí do smeru jazdy (viac tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...).
O pultíkových autosedačkách a ich rizikách som viac písala tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... .

Dcérke by som na vašom mieste vybrala kvalitnú autosedačku v kategórii 0 - 18 kg, prípadne ak naozaj trváte na smere jazdy tak potom 9 - 18 kg.

Z kategórie 0 - 18 kg pozrite vo Vašom cenovom limite Joie Spin 360 GT, alebo Joie i-Anchor Advance + základňa Joie i-Base Advance. Treba pohľadať akcie a mohli by ste sa do limitu zmestiť.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Z kategórie 9 - 18 kg na pásy (bez pultíka) pozrite Britax-Römer Safefix plus alebo Britax-Römer Trifix 2 i-Size (táto ale potrebuje aj Top Tether, neviem, či v aute tento úchyt máte - pozrite https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ pre viac info).

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

Autosedačka Britax Römer Trifix 2 i-Size

Autosedačka Britax Römer Trifix 2 i-Size je určená pre deti od 76 - 105 cm. Obsahuje pokročilé bezpečnostné funkcie, s ktorými je dieťa dobre chránené.

Čo sa týka môjho názoru na prepoužitie pultíka zo synovej autosedačky do inej Cybex Pallas - aj keby boli podľa mňa pultíky OK, do iného modelu ako má syn, by som jeho pultík nepoužívala, stačí, že niečo niekam nedoľahne na milimeter presne a môže to mať vážne dôsledky.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute