Poradíte autosedačku 0 - 18 kg s Isofixom, ktorú bude možné používať aj bez neho?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

máme polročné bábo, ktoré váži skoro 9 kg a zatiaľ ešte nesedí. Doteraz sme používali vajíčko bez Isofixu, ale nie je mu už veľmi pohodlnné. Preto ho chceme vymeniť za novú autosedačku 0 - 18 kg.

Existuje nejaká schopná autosedačka s sofixovou bázou použiteľná aj bez nej?

Dieťa budeme prepravovať v aute, ktoré má Isofix a aj v aute, ktoré ho nemá.

Je lepšie použiť Isofix, alebo je rovnako bezpečné upevnenie pásmi?

Do akého veku nám reálne takáto sedačka vydrží?

Cena ideálne +-200 eur.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tejto kategórii taká, aby bola dobrá (testy alebo dobrá značka) Isofixová aj bezisofixová naraz nie je.

Vo Vašom prípade (aj vzhľadom na Váš rozpočet) by som volila Joie Steadi, ktorá je bez Isofixu ale Isofix neznamená bezpečnejšia.

Len Isofix eliminuje resp. znižuje riziko nesprávnej inštalácie. Autosedačky 0 - 18 kg vydržia cca do 3 - 4 rokov. Samozrejme záleží na konkrétnom dieťati.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute