Petite mars vs Britax romer

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

chceli by sme poradiť, akú sedačku si zvoliť ako pokračovanie po vajíčku.
Premýšľam nad PETITE&MARS Reversal II Isofix Stone Air 2023 alebo BRITAX RÖMER Autosedačka Dualfix 2 R (0-18 kg) Storm Grey.

Prevažne bude v Škode rapid 2017, ktorá má trochu šikmejšie sedadlá. Pripadne poraďte nejakú inú, chcela by som otočnú pre ľahšiu manipuláciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete výšku a váhu dieťaťa, čo je tiež dôležitý údaj pri výbere autosedačky.

Do Vášho auta by som z uvedených modelov nezvolila ani jeden, ani jedna autosedačka nie je vhodná na šikmý sklon sedadiel.

Na šikmé sedadlá odporúčam Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. Otočnosť autosedačky využijete najmä pri nakladaní a vykladaní dieťaťa, kedy si sedačku natočíte smerom k sebe a následne otočíte do protismeru. Obsahuje postupne odoberateľné vložky, ktoré zabezpečia, že dieťa nebude mať v sedačke okolo seba príliš veľa priestoru a bude dostatočne chránené.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek