Otočné vajíčko so základňou

Zodpovedané
6. aug 2022

Dobrý deň,

viete mi prosím odporučiť kvalitné otočné vajíčko s isofixom a so základňou pre novorodenca? Len značka Cybex a Maxi-Cosi, nakoľko len tieto dve mi pasujú na podvozok kočíka 🙂.

Našla som nejaké vajko Maxi-Cosi coral, ale zdá sa mi veľmi maličké, je ževraj do 75cm, ja by som rada bábätko vozila vo vajku čo najdlhšie sa bude dať, kľudne aj po roku. Neviem, či záleží aj na aute, ale máme suzuki swift a mazdu 3, obe majú šikmé sedadlá.

Ďakujem pekne

Dobrý deň,

vajíčko Maxi-Cosi Coral 360 je kvalitné a bezpečné, ale ako píšete, dosť maličké. Je určené do 75cm výšky dieťatka, takže je možné, že ho bude potrebné meniť ešte skôr, než bude dieťatko pripravené na prechod do pokračovacej sedačky. Jeho nevýhodou je tiež jedna, nerozoberateľná vložka, po ktorej vybratí ostane vajíčko prázdne. Výhodou je naozaj nízka hmotnosť vyberateľného nosiča.

Medzi ďalšie otočné vajíčka značky Maxi-Cosi patrí Maxi-Cosi Pebble 360. Vydrží dlhšie ako vyššie spominané Maxi-Cosi Coral 360, do výšky 83cm, spolu so základňou FamilyFix 360 je aj otočné. Nie je však polohovateľné, a preto by bolo vhodné pred kúpou vyskúšať vajíčko priamo v aute kvôli sklonu sedadiel.

Novinkou od firmy Cybex je Cybex Cloud Z2 i-size. Cybex má v ponuke naozaj kvalitné vajíčka, ktoré dosahujú výborné hodnotenie v testoch bezpečnosti. S použitím isofixovej základne Cybex Base Z2 je možné ho polohovať aj v aute do strednej polohy. Taktiež získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Vajíčko je možné upevniť aj bez základne, pomocou bezpečnostného pásu vozidla, jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť.

Nepíšete, aký máte kočík, ale cez adaptéry Maxi-Cosi sa dajú na väčšinu kočíkov pripevniť aj vajíčka ďalších značiek.
Odporúčam pozrieť aj Nuna Arra Next . Je to bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Spolu s autosedačkou Nuna Todl Next tvorí jeden z najlepších modulárnych systémov.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek