Otočná autosedačka sa mierke kýva. Je to v poriadku?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom otočnej autosedačky.

Je normálne, že otočná autosedačka má trochu vôľu?

Keď s ňou trochu pomykám do strán, tak klepká (asi plasty o seba) a kýve sa. Počas jazdy to sedačka sama od seba nerobí, no keď sa syn do nej hodí hlavou, alebo keď s ňou pomykám pri usádzaní syna, tak je to proste labilné.

Je to Joie i-spin a máme ju cca 3 mesiace. Robí to od začiatku, no stále si to všímam viac a viac. Všetky úchyty sú správne zaistené, majú zelené značky.

Mám pocit, že báza ako taká, sa veľmi nehýbe, aj keď som čakala, že na Isofixe to bude úplne bez vôle. Viac ma trápi pohyb medzi bázou a sedačkou. Keď to porovnám s neotočnou sedačkou 9-18 pripevnenou pásom, tak tá držala omnoho pevnejšie. Som trochu sklamaná.

Čo si o tom myslíte?

Je to z bezpečnostného hľadiska v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Isofixové autosedačky na Isofixe majú vždy troška vôľu (hlavne do strán), keďže Isofix je vlastne niekoľko centimetrov dlhá tyčka. Niekedy pomôže viac priraziť autosedačku k operadlu sedadla, na ktorom je nainštalovaná.

Čo sa týka pohybu na základni, tak ťažko povedať, či je to len chybný kus alebo to tak iSpin bežne robí. Buď sa skúste spýtať v našej skupine na FB (Deti v aute) alebo na MK (Vyberáme bezpečnú autosedačku) na skúsenosti iných rodičov. Alebo napíšte mail SK/CZ distribútorovi Joie autosedačiek (info@babypoint.eu). Najlepšie by bolo keby ste aj natočili ako sa kýve.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute