Odporúčate autosedačku Zopa Protect i-Size aj pre šikmé sedadlá v aute?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky Zopa.

Odporúčate autosedačku Zopa Protect i-Size aj pre šikmé sedadlá v aute?

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka Zopa Protect i-Size je určená skôr na rovné sedadlá. Na šikmých je vysoké riziko padania hlavy dieťatka, keď bude sedačka upevnená v protismere.

Na šikmé sedadlá pekne sadne Joie Stages Isofix. Je to autosedačka s isofixovou základňou. Dá sa zapojiť v oboch smeroch. Protismer je možné využiť do 1 8kg, následne ešte v smere jazdy do 25 kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek