Odporúčate autosedačku Joie Bold pre dieťa s váhou 12 kg a výškou 100 cm?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky.

Odporúčate pre dieťa s váhou 12 kg a výškou 100 cm sedačku Joie Bold?

Celkom ma oslovila, lebo budeme musieť za chvíľu vymeniť našu Römer Dualfix Isize. S tou sme boli veľmi spokojní.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Joie Bold je dobrá voľba. 5 bodový pás má až do 25 kg (potom 3 bodový pás auta) a testy v pohode. Len upozorním, že na jej inštaláciu je potrebný Isofix (ktorý predpokladám máte, keďže máte Dualfix) aj Top Tether (aj 3 bodový pás auta - ten má každé auto).

Ak ich máte, smelo do nej. Ak si Top Tetherom nie ste istí, pomôcť môže manuál Vášho auta. Staršie autá ho nemajú vyslovene označený, aj keď tento kotviaci bod možno majú.

Ak Top Tether nemáte, odporúčam autosedačku Britax-Römer Evolva 123 Plus. Inštaluje sa pomocou Isofixu + pásu alebo len pomocou pásu. Vzhľadom na váhu a nie až takú veľkú výšku dieťaťa by Vám zatiaľ mohol 5 bodový pás nejaký čas ešte vydržať (je do 18 kg, potom pás auta).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute