Môže sa novorodenecká vložka MaxiCosi Cabriofix vybrať?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

máme vajíčko MaxiCosi Cabriofix.

Môže sa novorodenecká vložka vybrať, alebo tam musí byť stále?

Keď z nej vyberiem ten penový klin, tak sa mi zdá, že tam je až moc veľká priehlbina bez toho a že potom to nebude dobré pre dieťatko.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka zmenšovacích vložiek (nie sú len pre novorodenca, preto tento termín nie je úplne správny hoci ho používajú aj výrobcovia). Vždy sa treba riadiť tým čo je v manuále ku konkrétnej autosedačke. Vo Vašom prípade Maxi-Cosi CabrioFix.

Nepíšete aké staré je dieťatko. Výrobca udáva, že vankúšik okolo hlavičky sa môže (nemusí) odstrániť keď dieťatko vyrastie najnižšiu pozíciu pásov.

Ak sa Vám zdá bez klinu príliš skosená, nechajte ho ešte tam. Treba posúdiť podľa konkrétneho dieťatka, že kedy vložku vybrať (resp. ktoré jej súčasti).

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute