Ktorú autosedačku Römer nám odporúčate pre 16 mesačné dieťa?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 16 mesiacov, váži 13 kg a rozmýšľame, že pôjdeme do drahšej a hlavne otestovanej autosedačky.

Pozerali sme Römer kategórie 9 - 18 aj 9 - 36 kg.

Chceme, aby mala Isofix, možnosť upevnenia aj bez Isofixu, polohovateľná, bezpečná a ľahšia.
Pozerali sme Römer Advansafix, ale podsadák sa nám zdá byť príliš plytký pre tak malé dieťa. Potom Duo Plus, ale tam nám chýba bočná ochrana.

Ktorú autosedačku Römer nám odporúčate?

Resp. aj od inej značky, ale aby mala dobré výsledky testov.

Ďakujem

Dobrý deň,

keby bolo na mne, odporučila by som Vám ešte voziť v protismere. Pekne je ukázané, prečo je to bezpečnejšie tu:

Ak sa rozhodnete pre protismer, pozrite autosedačky Joie i-Spin 360 E, Cybex Sirona S i-Size alebo Britax-Römer Dualfix M i-Size. Tieto sú ale čisto Isofixové. V tejto kategórii možnosť použitie isofixu aj pripevnenie bez neho nie je. Bez isofixu je Joie Stages a Joie Steadi.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Ak chcete v smere jazdy, určite voľte ešte kategóriu 9 - 18, nie 9 - 36 kg. Tú najskôr od 2 - 2,5 roka. Tam by som poradila Britax-Römer Safefix plus. Má možnosť pripevnenia Isofixom a aj bez neho (pásom auta).

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute