Joie trillo alebo Traver

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

zvažujem kúpu autosedačky Joie trillo alebo Traver, obe sa upevňujú na isofix.
Čo sa týka môjho auta, nie je s tým problém, ale manžel ma dnes upozornil, že si nie je istý, či má isofix na aute aj on, ale hlavne moja mamina určite nemá.
Je možné ich iba položiť do auta a pripútať dieťa normálne pásom, ako sa to robí pri sedačkách bez isofixu?

Ďakujem

Dobrý deň,

obe vyššie spomenuté autosedačky (ako aj väčšinu autosedačiek kat. 15-36kg) je v aute možné upevniť aj bez isofixu.

Neviem, pre aké veľké dieťa hľadáte autosedačku, takže Vám nemôžem ani poradiť, či je Váš výber správny.

Joie Trillo LX je dosť kolmá, neergonomická, na dlhšie cesty pre dieťa nie je pohodlná. Taktiež nemá isofixové konektory, len isofixové háčiky na pripevnenie.

Joie Traver je kvalitná, bezpečná autosedačka, no taktiež nie je polohovateľná. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek