Je vhodné použiť ešte vajíčko pre 8 mesačné dieťa na cestu do Chorvátska?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

synček bude mať 8 mesiacov a plánujeme cestu do Chorvátska. Zatiaľ využívame na prepravu vajíčko značky Peg Pérego Primo Viaggo s Isofixovou základňou.

Mala by som pred cestou kúpiť radšej autosedačku s možnosťou polohovania?

Plánujeme robiť prestávky cca každé 2 - 3 hodiny a cestovať v noci.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude v čase dovolenky už synček sedieť samostatne aspoň určitý čas, môžete pre neho kúpiť autosedačku, ktorú napolohujete, aby sa mu príjemne spinkalo.

Keďže ste neuviedli do akého auta, tak Vám odporučím autosedačky, ktoré vyrovnajú aj sklon šikmých sedadiel a vďaka vložkám sa dajú pekne prispôsobiť rozmerom dieťaťa.

Joie i-Spin 360 je otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg

Joie i-Spin Grow je výborná voľba, ak máte v aute Top Tether. Jedná sa o kvalitnú obojsmernú sedačku, otočnú, s pripojením na systém Isofix aj Top tether súčasne. Sedačka je čisto protismerná až do minimálnej výšky dieťaťa 100 cm (alebo maximálnej váhy 18,5kg), následne sa ešte dá využiť v smere jazdy až do 25 kg.

BeSafe iZi Turn i-Size je otočná sedačka s pripojením na Isofix a s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel a poskutne tak dokonalý základ pre nastavenie tej najpohodlnejšej polohy pre dieťatko. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

Ak syn nebude ešte v čase jazdy samostatne sediaci, tak využite vajíčko, v ktorom má chrbátik v prirodzenej zaoblenej polohe. Alebo zvoľte sedačku Klippan Kiss 2 Plus, ktorej súčasťou je integrované vajíčko a je ako jedna z mála vhodná aj pre ešte nesediace detičky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek