Je rozdiel medzi autosedačkami 9 - 18 kg a 9 - 36 kg aj v niečom inom ako vo váhovej kategórii?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky.

Je rozdiel medzi autosedačkami 9 - 18 kg a 9 - 36 kg aj v niečom inom ako vo váhovej kategórii?

Je z hľadiska bezpečnosti lepšie kúpiť autosedačku do menej kg?

Moje kritériá sú: 5 bodové zapínanie, jazda aj v protismere, pohodlné a bezpečné sedenie bez "pultika", splnenie najnovších bezpečnostných noriem a mala by byť otočná do 360 stupňov (nemusí byť).

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

9 - 18 kg a 9 - 36 kg sú už na 99% len v smere jazdy.

Ak chcete obojsmernú a otočnú, tak pozrite Cybex Sirona S i-Size, Britax-Römer Dualfix i-Size (nie sú vhodné na šikmé sedadlá, v protismere potom padá deťom hlava), Joie i-Spin Safe, Nuna Prym a BeSafe iZi Turn i-Size.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix i-Size je najviac flexibilnou voľbou pre dieťa od narodenia do 4 rokov (105 cm).

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Nuna PRYM

Autosedačka Nuna PRYM je ľahko ovládateľná vďaka možnosti natočenia o 360 stupňov a zároveň bezpečná, vďaka použitiu špičkových tlmiacich materiálov. Použitie proti smeru jazdy je pre výšku 40 - 105 cm. Použitie v smere jazdy je pre výšku 76 - 105 cm.

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je flexibilná otáčacia autosedačka pre batoľatá. Proti smeru jazdy je určená pre deti s výškou od 61 cm do 105 cm a po smere jazdy od 88 cm do 105 cm. Táto detská autosedačka s funkciou plnej rotácie 360 ​​° umožňuje pohodlné vloženie a vybratie dieťaťa z autosedačky v akejkoľvek pozícii.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute