Je pre novorodenca lepšie pripútanie autosedačky pásom alebo Isofixom?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

v septembri čakám prírastok a neviem sa rozhodnúť pre autosedačku/vajíčko - či len na pás alebo s Isofixom. Kočík mám vyhliadnuty Petit&Mars Rover II.

Ide mi v prvom rade o bezpečnosť, ale i o praktickosť, keďže mám na aute užšie zadné dvere a ešte aj problémy s krížami.

Aké sú Vaše odporúčania na vajíčko?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby to bolo pre Vás čo najpohodlnejšie, tak by som volila vajíčko, ktoré sa naklikáva na Isofixovú otočnú základňu. Vajíčko si natočíte do dverí auta a dieťatko do sedačky pohodlne usadíte.

Od značky Nuna môžete na otočnú základňu Next nakliknúť vajíčka:

Obidve vajíčka sú ľahučké. Na rovnakú bázu môžete potom nasadiť pokračovaciu autosedačku Nuna Todl Next.

Od značky Maxi-Cosi na otočnú základňu FamilyFix 360 nakliknete vajíčka:

Maximálna úroveň pohodlia a bezpečnosti pre vaše dieťa. Na rovnakú bázu taktiež môžete neskôr nakliknúť pokračovaciu autosedačku Maxi-Cosi Pearl 360.

Ak by ste sa nakoniec rozhodli, že vajíčko chcete pútať len pásom alebo na bázu ktorá sa neotáča o 360 stupňov tak môžete pozrieť vajíčka:

Prajem šťastnú ruku pri výbere autosedačky 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.