Je lepšia voľba voziť najstaršie dieťa na podsedáku medzi dvomi autosedačkami, alebo na sedadle spolujazdca v štandardnej autosedačke?

Zodpovedané
27. júl 2020

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás ohľadom otázky bezpečnosti pri cestovaní s tromi deťmi. Dcéra má sedačku 18 - 36 kg, syn 9 - 18 kg a najmladšieho budeme musieť onedlho presunúť z vajíčka do kategórie 9 - 18 kg.

Problémom je, že sa nám tri sedačky v takejto zostave nezmestia na zadné sedadla ani do jedného auta.

Je v takom prípade lepšia voľba voziť najstaršie dieťa na podsedáku medzi dvomi autosedačkami, alebo na sedadle spolujazdca v štandardnej autosedačke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ja by som radšej vozila vpredu v normálnej autosedačke.

Ak však môžem poradiť, nedávajte dieťatko z vajíčka hneď do smeru jazdy. Pozrite radšej nejakú vhodnú obojsmerku z kategórie 0 - 18 kg.

Ak Vám treba poradiť, pokojne si dajte novú otázku.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute