Je lepšia autosedačka Römer ADVANSAFIX IV R alebo Pallas M-Fix?

Zodpovedané
15. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky. Mám vybratúAutosedačka Römer ADVANSAFIX IV R a Pallas M-Fix,

https://www.romershop.sk/autosedacka-roemer-adv...
https://cybex-online.com/cs-cz/car-seats/pallas...

Aký je Váš názor na tieto autosedačky?

Akú majú polohovateľnosť?

Nie je dieťa kvôli pultíku stiesnené)?

Ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že nepíšete pre aké dieťa autosedačku vyberáte.
Ak má dieťa menej ako 15 mesiacov, prosím pozrite moje predchádzajúce rady na výber pre takéto dieťatko.
Ak má dieťa menej ako 2 roky (a viac ako 15 mesiacov) a už trváte na jazde v smere jazdy, pozrite radšej kategóriu 9 - 18 kg.

Ak teda vyberáme pre dieťa staršie ako 2 roky, tak z týchto dvoch by som skôr volila Britax-Römer Advansafix IV R (alebo i-size - tá má 5 bodové pásy až do 21 kg).

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Pultíkové autosedačky neodporúčam, viac som sa tejto téme venovala napríklad tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pozor ale pri Advansafixe na upínanie autosedačky. Je potrebné mať v aute aj Isofix aj Top Tether (to, čo sú a ako zistiť či ich oba máte sa dočítate tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ )

Ak náhodou Isofix alebo Top Tether nemáte, odporučím napríklad Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Upína sa buď len pásom auta alebo aj Isofixom aj pásom auta.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute