Je autosedačka Recaro Tian Core 2022 bezpečná?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky Recaro Tian Core 2022.

Je to bezpečná autosedačka?

Akú inú od značky Recaro by ste odporučili?

Vajíčko máme Recaro Guardia vrátane smartclicku. Sme s ňou veľmi spokojní a radi by sme zostali pri tejto značke. Dcérka má aktuálne 10 mesiacov a 8,5 kg. Predpokladám, že ešte 3 - 4 mesiace sa do vajíčka zmestí.

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka Recaro Tian Core je autosedačka, ktorá sa upevňuje v smere jazdy, čo po vajíčku neodporúčam. Z bezpečnostného hľadiska je jazda v protismere tou najlepšou variantou.

Ak by som sa mala zamerať pri výbere pokračovacej sedačky výhradne na značku Recaro, volila by som model Recaro Salia i-Size. Je otočná, polohovateľná sedačka s isofixovou základňou s možnosťou protismeru do 18 kg.

Odporúčam však pri výbere pokračovacej sedačky vziať do úvahy aj iné značky, napr. Joie i-Spin 360. Je to otočná a polohovateľná sedačka s nosnosťou do 19 kg. Pekne sadne aj na šikmý sklon sedadiel v aute.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek