Je autosedačka Britax Römer King II LS kvalitná?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

rozhodli sme sa pre kúpu autosedačky Britax Römer King II LS z druhej ruky od známych, ktorá bola minimálne používaná. Je bez Isofixu.

Je to kvalitná, pohodlná a bezpečná sedačka?

Mám hatchbackové auto. Synček má 11 mesiacov, 12 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačky Britax sú vo všeobecnosti kvalitné a bezpečné.

Autosedačka Britax-Römer KING II LS Black Edition sa inštaluje len po smere jazdy. To by som jej vytkla, nakoľko Váš synček má 11 mesiacov a do tých 15 mesiacov by mal byť pútaný v protismere jazdy (ideálne do 18 kg ako ponúka väčšina autosedačiek).

Inak bola testovaná aj ADAC testom kde vyšla celkovo ako "Dobre". V teste bezpečnosti vyšla "Uspokojivo".

Prajem šťastnú ruku pri výbere autosedačky 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.