Existuje polohovateľná autosedačka od 15 kg?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre dcéru, ktorá má momentálne 14 kg. V aute často spí. Najradšej by som mala takú, ktorá sa dá polohovať.

Akú autosedačku od 15 kg odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr ako váha je dôležitejšia výška Vašej dcérky. Autosedačky od 15 kg už nie sú tak polohovateľné ako autosedačky pre menšie deti. Ale napíšem pár variant, do ktorých by ste mohli ísť.

Zvolila by som napríklad autosedačku Joie Every Stage FX. Je pre deti od 0-36 kg. Dá sa inštalovať v protismere ale aj v smere jazdy. V smere jazdy ju viete napolohovať do 4 polôh. Má množstvo výplní pre pohodlnú jazdu v každom veku.

Ďalej môžete zvoliť autosedačku Joie Bold. Ponúka 3 pozície sklonu a určená je pre deti od 9 do 36 kg. Hlavová opierka ponúka 11 výškových pozícií. Do cca 25 kg viete dieťa v nej pútať pásmi autosedačky. To veľa rodičom vyhovuje, lebo ešte nechcú dieťa pútať pásom auta.

Ak už dcérka dosiahla 100 cm, tak doporučujem autosedačku Nuna AACE LX. Je to autosedačka kategórie i-Size do 150 cm, pri upevnení Isofixom môžete nastaviť sklon pre nájdenie ideálnej polohy.

Od 100 do 150 cm je vhodná aj autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Môžete v nej nastaviť odpočinkovú pozíciu.

Z kategórie 15-36 kg nastavíte zníženú polohu pre odpočinok u autosedačky Maxi-Cosi RodiFix AirProtect .

Uistite sa hlavne či už Vaša dcérka dosiahla požadovanú výšku do kategórie autosedačiek 15 - 36 kg alebo i-Size do 150 cm, aby sa nestalo že jej bude veľká.

Prajem šťastnú ruku pri výbere autosedačky 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.