Existuje otočná autosedačka 9 - 18 kg?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom otočnej autosedačky.

Existuje otočná autosedačka 9 - 18 kg?

Môj manžel raz takú videl a nevšimol si značku. Mne sa veľmi páči Römer King len neviem, či na ňu existuje otočná základňa.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otočné bývajú len 0 - 18 kg. Nepíšete, pre aké staré dieťatko to chcete, ale ak má menej ako 15 mesiacov, tak určite ešte patrí do takej kvôli protismeru.

To, prečo je dôležité zotrvať v protismere jazdy som písala napr. tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Otočné sú taktiež len na Isofix (Britax Römer KING ll je len na pásy a v smere jazdy).

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Z takých lacnejších Vám môžem odporučiť:
Joie Spin 360, Joie i-Spin Safe (prípadne Joie i-Spin 360 E - tá je bez novorodeneckej vložky), Cybex Sirona S i-Size.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute