Do kedy je povinná autosedačka pre dieťa v Chorvátsku?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

syn má 10 rokov, meria 155cm, váži cez 40 kg. Donedávna sa vozil v autosedačke Cybex Pallas 2 fix, ale už z nej vyrástol, tak sme ju z auta vybrali. Je potrebné voziť ho v autosedačke?

Chystáme sa na dovolenku do Chorvátska, aké sú pravidlá tam?

V aute sedí podľa mňa bezpečne, pás mu ide správne cez rameno a hrudník.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak dieťa presiahlo výšku 150cm, nie je už potrebné, aby používalo autosedačku, pri výške 155cm by mu boli už aj autosedačky s naozaj dlhou chrbtovou opierkou malé.

V Chorvátsku je autosedačka povinná pre deti do 5 rokov, od 5 rokov musia mať aspoň podsedák. Deti do 12 rokov nesmú sedieť na predných sedadlách.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek