Dieťaťu je tesné vajíčko. Akú autosedačku máme kúpiť?

Zodpovedané
7. sep 2020

Dobrý deň,

máme 4,5 mesačného syna a momentálne riešime otázku autosedačky. Synček ešte nesedí a vajíčko mu je už skoro tesné.

Akú autosedačku mu máme kúpiť?

Bola nám ponúknutá sedačka Britax Römer do 18 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, aké vajíčko máte, ale pre 4,5 mesačné dieťa čokoľvek väčšie ako vajíčko je bezpečnostný hazard. Aj keď je to kategorizované "od narodenia".

Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE nie je vhodná pre také malé bábätko.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Ak je Vám súčasné vajíčko malé, mali by ste zvážiť skôr väčšie bezpečné vajíčko. Z tých väčších (vedia vydržať do roka až 1,5 roka, pre menšie deti aj do 2 rokov)
Cybex Aton M alebo Klippan Dinofix.

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Autosedačka Klippan Dinofix

  1 skúsenosť

Autosedačka Klippan Dinofix je určená deťom od narodenia do 13 kg. Existuje možnosť zakúpenia základne, ktorá bude slúžiť v pokračovacej sedačke Triofix.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute