Cybex vajičko pre novorodenca

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

aké vajíčko od Cybexu pre novorodenca by ste nám odporúčili? Nejaké sme boli pozerať na predajni, ale nevieme sa ľahko zorientovať. Chceli by sme upevnenie isofixom, teda aj základňu budeme kupovať.

Existuje taká základňa, ktorú by sme neskôr vedeli používať pri výmene vajíčka za autosedačku? Ak áno, aká? A aká sedačka je pokračovateľom?

Ďakujem.

Dobrý deň,

z vajíčok značky Cybex, ak plánujete využívať aj so základňou, odporúčam:

  • Cybex Aton S2 i-size- jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom. Na základňu sa však nedá pripevniť žiadna pokračovacia autosedačka.

Novinkou od firmy Cybex je Cybex Cloud Z2 i-size. S použitím isofixovej základne Cybex Base Z2 je možné ho polohovať aj v aute do strednej polohy. Taktiež získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Vajíčko je možné upevniť aj bez základne, pomocou bezpečnostného pásu vozidla, jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Cybex Sirona Z2 i-Size.

Ak by ste sa rozhodli pozrieť aj iné značky, jeden z najlepších modulárnych systémov ponúka značka Nuna. Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek