Britax Römer Dualfix M i-size pre 8 mesačného

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

kúpila som 8 mesačnému synovi (niečo cez 8kg a 72cm), ktorý ešte nesedí, autosedačku Britax Römer Dualfix M i-size. Vo vajíčku sa mi už zdalo tesno, hlavne keď bude v zime naobliekaný a zvykol sa v nom doťahovať do sedu, hlavu ťahať von z tých hlavových opierok (čo sú po bokoch hlávky) a keď zaspal, často mu aj padala (hlavne ak mal mikinku s kapucňou).

Ako som ho do Britaxu vložila, je tam akoby strašne hlboko a nie veľmi ležmo (v najviac ležmo polohe). Na novorodeneckú vložku je už veľký a bojím sa, či v tejto sedačke príliš nesedí a nepoškodí mu to chrbticu, prípadne neovplyvný jeho budúce sedenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokým dieťatko samé nesedí aspoň dva mesiace a nemá dostatočne spevnený chrbátik, je použitie autosedačky naozaj nežiaduce, neposkytne dieťatku dostatočnú oporu ani ochranu, a má nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice.

Pri používaní Britax Römer Dualfix M i-Size odporúčam dokúpiť k nej vložku na zmenšenie priestoru značky Britax Römer.
Bez vložky majú deti okolo seba veľa priestoru, nie sú dostatočne chránené a bedrové a ramenné pásy nie sú v správnej pozícii. Vy máte ešte dieťatko aj veľmi drobné, v tejto autosedačke nemôže byť v žiadnom prípade správne uložené.

V žiadnej pokračovacej autosedačke už nebude dieťatko v ležiacej polohe ako vo vajíčku, ak však máte šikmý sklon sedadiel, bude mu v Britax Römer Dualfix M i-Size padať pri spánku hlava na hruď, čo nie je z hľadiska bezpečnosti žiaduce. V tom prípade určite odporúčam výmenu autosedačky.

Používajte vajíčko, kým nebude synček sám sedieť stabilne aspoň dva mesiace, alebo kým nevyrastie z vajíčka (nedosiahne váhový limit vajíčka alebo mu nedosiahne hlavička horný okraj vajíčka). Až potom môže prejsť do pokračovacej autosedačky s dobre riešenými vložkami, vhodnej do Vášho modelu auta.

Zimná bunda ani hrubý overal, či veľmi hrubá mikina do sedačky ani do vajíčka nepatria. Ak takto oblečené dieťa usadíte do vajíčka/sedačky, nebudete môcť dostatočne dotiahnuť pásy - čo môže pri náraze spôsobiť vykĺznutie dieťaťa z pásov, alebo vznik vnútorných poranení.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek