AVOVA Swan-fix 2022 Atlantic 0 - 25 kg

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

ako prvé by som sa chcela opýtať, aký je rozdiel medzi isofix a pásovým zapínaním?

Máme isofix. Len sú sedačky také a také a viem, že niekto i keď má isofix, radšej kúpi tie pásové.
Ktoré sú bezpečnejšie?

Uvažujem nad touto autosedačkou, je dosť bezpečná? Asi nemá ten test plus?
A bude sedieť do auta Volkswagen amarok? Má dosť rovné sedačky, vôbec nemajú sklon. Poprípade i do octavie sedan 2017?

Malý má zatiaľ 10 mesiacov a 10 kíl, 80cm. Samozrejme vajíčko mu je ešte dobré, takže využijeme ho asi ešte tak 2 mesiace, ale autosedačku chcem už teraz zakúpiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa autosedačka správne upevní, je autosedačka upevnená bezpečnostným pásom auta rovnako bezpečná ako autosedačka pripevnená na Isofix.

Výhoda pásových autosedačiek je v univerzálnosti (dajú sa použiť vo všetkých automobiloch bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú Isofix) a vyššia nostnosť, najmä v protismere.
Nosnosť isofixových úchytov je 33kg, autosedačky majú zväčša váhu 14-15kg, takže dieťa sa môže voziť v sedačke do 18-19kg.
Naproti tomu autosedačky, ktoré sa upevňujú pásom auta, majú nosnosť vyššiu, keďže automobilové pásy sú skonštruované na udržanie oveľa vyššej hmotnosti.

Avova Swan-fix je obojsmerná, otočná autosedačka s možnosťou polohovania. Jazdu v protismere ako aj použitie 5 bodových integrovaných pásov umožňuje do váhy 18kg, v smere jazdy sa dá využiť až do 25kg. Je vhodná pre väčšie, stavbou tela mohutnejšie deti, odporúčam ju pred kúpou vyskúšať aj priamo s dieťaťom. Problém so sklonom by ste nemali mať ani v jednom aute. Autosedačka neprešla Plus testom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek