Autosedačky pre dve deti (5 ročné a 11 mesačné)

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

poprosím Vás o radu.
Hľadáme autosedačky do auta Opel. Prvá pre staršieho, čoskoro 6r, 123cm a 21-22kg (mali sme petite mars, popraskala nám, čiže je to súrne). Druhá pre mladšieho, 10 mesiacov, 77cm a 10,5 kg. Mladší čoskoro vyrastie z vajíčka (máme vajíčko z 3 kombinácie).

Hľadáme čo možno najnižšiu sumu, keďže ich potrebujeme kupovať 2. Pozerala som značku Graco, sú vhodné do nášho auta?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď🙂

Dobrý deň,

v prípade nízkeho rozpočtu odporúčam pre staršie dieťa autosedačku Graco Eversure. Je to bezpečná autosedačka z kat. 15-36kg, ale nie je polohovateľná a v aute je možné pevniť ju len bezpečnostným pásom auta, nemá možnosť pripojenia isofixom.

Taktiež môžete pozrieť aj sedačku Joie Traver. Jedná sa o kvalitnú, bezpečnú autosedačku, na ktorej sa dá spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky. V aute je možné ju upevniť aj pomocou isofixových konektorov.

Pre mladšie dieťa by bola vhodná Graco Slimfit. Je to obojsmerná autosedačka, s nosnosťou do 25kg. Jazdu v protismere je možné využiť do 18kg, taktiež aj používanie 5 bodových integrovaných pásov. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta.

Taktiež odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg. Dieťaťu poskytne viac miesta na nohy a je polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek