Autosedačka pre syna na príležitostné vozenie

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

prosím Vás o radu s výberom autosedačky.

Syn má 4 roky, 105 cm, 15 kg. Aktuálne máme Romer Advansafix IV R, potrebujeme však ešte jednu na príležitostné vozenie v druhom aute (Škoda Rapid).
Cena do 200,-€.

Ďakujem za pomoc ❤️

Dobrý deň,

ak máte v aute Isofix aj Top tether, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Súčasťou je aj držiak na nápoje.
Táto autosedačka, napriek tomu, že je v kat. 9-36kg, však nie je posledná, budete po nej ešte potrebovať autosedačku z kat. 15-36kg.

Ak v aute Top Tether nemáte, môžete pozrieť aj Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, následne sa dieťa púta pásom auta. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta, je možné ju nastaviť do 4 polôh, samotné nastavenie polohy sa uskutočňuje ešte pred pripevnením sedačky do auta. Keď dieťa vyrastie z Joie Every Stage, je potrebné ešte kúpiť autosedačku z kat. 15-36kg.

Ak už chcete vyberať sedačku z kat. 15-36kg, kde už bude syn pútaný len bezpečnostným pásom auta, odporúčam nasledovné modely:

  • Joie i-Traver Signature - kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky. V aute je možné ju upevniť aj pomocou isofixových konektorov.
  • Cybex Solution S2 i-Fix - bezpečná a pohodlná autosedačka s extra širokým sedákom a polohovateľnou hlavovou opierkou, s isofixovým pripojením.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek