Autosedačka pre ročné bábätko

Zodpovedané
24. okt 2022

Dobrý deň,

zháňam nejakú autosedačku pre skoro už ročnú babu. Máme 77cm a 10kg. Autá máme octavia scout a vw polo. Cestujeme dosť, takže najlepšia by bola otočná, polohovateľná, aj isofix aj pásy, nech máme uľahčený život s nakladaním a vykladaním malej.
Cena by bola max do 250,-€.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak hľadáte kvalitnú a bezpečnú autosedačku, v tejto cene nebude taká, aby sa dala upevniť buď na Isofix alebo bezpečnostným pásom auta.

Do Octavie Scout by v tejto sume mohla sadnúť Graco Turn2Me. Je to otočná, obojsmerná sedačka s nosnosťou do 18kg, protismer možný do 18kg, v oboch smeroch polohovanie do 5 pozícii. Má viacdielnu rozoberateľnú vložku, pre väčšie pohodlie dieťatka aj zabudovanú ventiláciu v bokoch škrupiny. Výhodou je možnosť zväčšenia priestoru na nohy. Ideálne by bolo autosedačku pred kúpou vyskúšať priamo v aute.

Volkswagen Polo je však auto, ktoré má dosť veľký sklon sedadiel, ak požadujete otočnosť, najlacnejšia možnosť autosedačky s dobre riešenými vložkami je Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel.

Ak hľadáte autosedaćku, ktorá sa upevňuje pásom auta, odporúčam:

  • Joie Stages - obojsmerná sedačka, v smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Tak ako Joie Steadi disponuje menším miestom na nohy a nakladanie dieťaťa sa vykonáva ponad bezpečnostný pás auta.

  • Britax Römer Max-Way Plus - protismerná autosedačka, v aute sa upevní bezpečnostným pásom, nosnosť aj použitie 5 bodových integrovaných pásov do 25kg. Jej bezpečnosť je potvrdená Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek